prezentas

Nova!

Kaoso en Budapeŝto. Historia, persona atesto pri la jaro 1944, kiam Hungario estis okupata de nazioj. Nina Langlet, filino de la fama esperantisto Nikolaj Borovko, kaj ŝia esperantista edzo Valdemar Langlet savis milojn da homoj en brulanta Budapeŝto. Serio Kargo, Varna 2001. 9,30 eur.

Nova!

Havenoj. Kolektaĵo de poezio kaj prozo de multfoje premiita aŭtoro Mauro Nervi el Italio. Klara, sonora poezio kaj bela prozo karakterizas la verkon. Serio Kargo, Varna 2001. 6,90 eur.

Serio Kargo

Lando malekzista. Poezio de la fama finnlanda modernisma poetino Edith Södergran (1892–1923) en traduko de Sabira Ståhlberg. Poezio, kiu iras rekte en la koron. Serio Kargo, Varna 1999. 9,30 eur.

Politiko

Vespermesaĝoj. Persona atesto de junulo pri la bombado de Jugoslavio en 1999. Aktualaj, skuaj retpoŝtaj mesaĝoj de Zoran Ĉiriĉ kun mapo, interkonsentoj pri Kosovo k.a. Varna 2000. 6,00 eur.

Filozofio

Libere de la konoj. Filozofio de J. Krishnamurti, kiu celis ke homoj liberiĝu de t.n. subinfluoj. La verko prezentas liajn esencajn pensojn pri la homaro, pri la mondo kaj pri la vojo al liberiĝo. Tradukita de Yves Bachimont. Varna 1999. 7,80 eur.

Vojaĝo

Malantaŭ la muro – puzleroj pri Ĉinio. Vojaĝoj kaj impresoj de Sabira Ståhlberg en Ĉinio. Eldonis IKL, Tokio 1994; nun aĉetebla ankaŭ ĉe Bambu. Nova prezo: 4,80 eur.

Mendu

ĉe via libroservo aŭ rekte de la eldonejo Bambu Ltd, P. K. 405, BG-9000 Varna, Bulgario; rete: ⟨bambu@mailroom.com⟩. Por libroservoj kaj mendantoj de pli ol 3 ekzempleroj triona rabato.