La unua kajero de The first issue of

ESPERANTOLOGIO

ESPERANTO STUDIES

EES

estas ankoraŭ havebla ĉe la eldonanto: is still available from the publisher:

Bambu Ltd, P. O. Box 405, BG-9000 Varna, Bulgaria

                          bambu@mailroom.com

Enhavo / Contents Christer Kiselman: Notico de la redaktoro . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3–4 Christer Kiselman: Editorial Statement . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 5–6 Marjorie Boulton: Paul Neergaard 1907–1987 . . . . . . . . . . . . . . . . . 7–13 Carl Støp-Bowitz: Paul Neergaard kaj la problemoj de la scienca lingvaĵo 14–15 Paul Neergaard: La sencovasteco de kelkaj vortoj en Plena Ilustrita

Vortaro de Esperanto. Eseo por instigi al diskutado . . . . . . . . . . . . . 16–20 Geraldo Mattos: Esenco kaj estonteco de la Fundamento de Esperanto . . 21–37 Detlev Blanke: Germana societo Gesellschaft für Interlinguistik . . . . . . 38–47 Sabine Fiedler: Pri Esperanto-frazeologio . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 48–51 Marc van Oostendorp: Syllable structure in Esperanto as an

instantiation of universal phonology . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 52–80

Varna